Get Adobe Flash player

WYSOKOSTĘŻONE KWASY OWOCOWE 30% i 40% MEDEX

Ukierunkowana terapia niezneutralizowanymi kwasami owocowymi o najniższym pH 1,2 i 1,0 i stężeniu 30% i 40%. Możliwość łączenia z peelingiem ziołowym Medex Herbs Therapy. Firma Medex Bio Science Cosmetics opracowała linię wysokostężonych kwasów owocowych α-HYCID do ukierunkowanej terapii dla skóry problematycznej i starzejącej się.

Naturalna kombinacja trzech niezneutralizowanych kwasów AHA:

*kwasu mlekowego

*kwasu cytrynowego

*kwasu winowego

Jak działa żel alfa-HYCID?

Zapewnia zmniejszenie przyczepności zrogowaciałego naskórka, przyspieszenie naturalnych procesów odnowy skóry oraz poprawę elastyczności i sprężystości najbardziej zewnętrznej warstwy naskórka. Kuracja kwasami α-HYCID działa również przeciwzmarszczkowo , poprawia ogólną kondycję, koloryt oraz napięcie skóry. Stanowi także uzupełnienie oraz przygotowanie skóry do zabiegu mezoterapii igłowej i innych procedur medyczno-kosmetycznych. Jakie są wskazania do zabiegu eksfoliacji z użyciem żelu α-HYCID?

Silne, lecz nieagresywne działanie kwasów doskonale sprawdza się w walce z takimi problemami jak: trądzik i blizny potrądzikowe, przebarwienia, hiperkeratynizacja, łojotok i łojotokowe zapalenie skóry oraz hiperpigmentacja.

Jak wygląda przygotowanie do zabiegu w domu?

Przed rozpoczęciem właściwej eksfoliacji skórę, należy przygotować w domu. Polega to na 5-cio minutowej aplikacji żelu α-HYCID 10% co drugi dzień, najlepiej wieczorem, na dokładnie oczyszczoną skórę. Dodatkowo zaleca się stosowanie kremów ochronnych α-HYCID chroniących przed promieniowaniem UV. Przygotowanie skóry w domu powinno trwać minimum 2 tygodnie, zanim przystąpimy do eksfoliacji w gabinecie przy użyciu preparatu o wyższym stężeniu i dużo niższym pH.

WAŻNE!

Podczas stosowania kwasów α-HYCID nie zaleca się stosowania innych produktów kosmetycznych i leków uwrażliwiających skórę, ze względu na specjalnie skonstruowane i synergistycznie działające receptury preparatów, w związku z efektami jakie wywołują one na skórze. Neutralizator i kremy ochronne stworzone są kompatybilnie z tymi kwasami tak, by neutralizowały i łagodziły dokładnie te konkretne procesy jakie wywołały. Nie zaleca się również rozpoczynania kuracji w okresie letnim, gdy skóra jest opalona lub wyeksponowana na intensywne działanie promieniowania słonecznego.

Częstotliwość zabiegów:

Zalecana pełna kuracja w gabinecie kosmetycznym składa się z 10 zabiegów wykonywanych w odstępach tygodniowych. Kuracja kwasami α-HYCID może zostać zakończona wcześniej , w momencie, gdy zostanie uzyskany satysfakcjonujący efekt.