Get Adobe Flash player

FOTODEPILACJA LASEROWA IPL+RF

Zabieg fotodepilacji E-light (IPL + RF) polega na naświetlaniu mieszków włosowych ukierunkowaną wiązką promieni świetlnych (IPL) z równoczesnym łagodnym podgrzaniem naświetlanego fragmentu skóry właściwej przy pomocy fal radiowych (RF). W czasie naświetlania energia świetlna zamieniana jest w energię cieplną. Ciepło trafia do mieszka włoskowego, co powoduje jego przegrzanie, a w konsekwencji prowadzi do jego zniszczenia oraz zablokowania procesu formowania się nowego mieszka włosowego. W rezultacie w ciągu około dwóch tygodni od wykonania zabiegu włoski wypadają wraz z cebulkami. Przy zabiegu trwałego usuwania zbędnego owłosienia bardzo ważną rolę odgrywa cykl wzrostu włosa. Należy pamiętać, iż włosy nie rosną równocześnie. Wiązka światła niszczy włos, który znajduje się w fazie anagenu czyli wzrostu, natomiast nie ma żadnego wpływu na włosy pozostające w fazie tzw. uśpienia. O powodzeniu działania decyduje również barwa włosa. Czym więcej w cebulce melaniny tym większa absorpcja świtała. Dlatego włosy ciemniejsze szybciej ulegną zniszczeniu a ilość powtórzeń będzie znacznie mniejsza niż przy włosach jaśniejszych.

Fototyp skóry również nie jest bez znaczenia. Czym jaśniejsza cera tym mniejsze ryzyko poparzenia a co za tym idzie możliwość stosowania większej energii i w konsekwencji szybsze uszkodzenie mieszka włosowego.
Dlatego też w celu osiągnięcia zamierzonego efektu zabieg należy powtarzać średnio co 4-6 tygodni w serii od 5 do 8 zabiegów.
Po jednorazowym naświetlaniu obserwujemy zanik 10-30% włosów. Należy pamiętać o regularnym powtarzaniu zabiegów gdyż dłuższe przerwy mają negatywny wpływ na końcowy efekt.

Zalecenia po zabiegu:
• w ciągu 4 tygodni po zabiegu należy chronić skórę przed promieniami słonecznymi;
• nie należy zażywać środków foto-uczulających tj. nagietek, skrzyp, bratek, dziurawiec, niektóre leki.